Nagyot küzdött, de az elődöntő jelentette a végállomást Miklós Andreának

Nagyot küzdött, de az elődöntő jelentette a végállomást Miklós Andreának
Miklós Andrea a 400 méter elődöntőjében versenyez – Fotó: Stephanie Lecocq / Reuters
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Nagyot küzdött, de az elődöntő jelentette a végállomást a kolozsvári Miklós Andreának az atlétikai versenyek 400 méteres számában. Összességében a 15. helyen végzett.

Az előfutamokban egyéni csúcsot futó Miklós a második elődöntő nyolcas pályáján versenyzett. Az első két hely jelentett volna biztos döntőt számára, de a három elődöntős futamból a két legjobb időt elérő harmadik is finalista. Futamában a Dominikai Köztársaság színeiben versenyző Marileidy Paulino, a budapesti világbajnokság aranyérmese, a tokiói olimpia ezüstérmese számított a legnagyobb esélyesnek, meglepetés lett volna, ha ő nem visz el egy biztos továbbjutó helyet.

A jamaikai Nickisha Pryce kezdett legjobban, hamar ráfutott a nyolcas pályán versenyző Miklósra, ami jelezte, nem nyomta meg az elejét a kolozsvári atléta. Az sem segítette az első olimpiai elődöntőjét teljesítő Miklóst, hogy nyolcas pályán versenyezve a második kanyarig nem is nagyon látta maga előtt a vetélytársait.

Paulino esélyeshez méltón óriási előnnyel fordult az utolsó 100 méterre, látszott, hogy az ő döntős helyét senki sem veszélyezteti, Miklós a 7. hely környékén tért rá a célegyenesre, néhány méterrel lemaradva a továbbjutásért harcolóktól. Nagyon megnyomta a végét a 25 éves atléta, sikerült is utolérnie a jamaikai és brit riválisát, de a célegyenesig sajnos már nem sikerült megelőzni őket. A futamot Paulino nyerte 49,21-gyel, az amerikai Alexis Holmes jött be a második helyen kereken 50 másodperccel, míg a harmadik a brit Laviai Nielsen lett 50,69-cel. Miklós egy századdal lemaradva a jamaikaitól a 50,78-cal zárt. Ez összességében azt jelenti, hogy a 15. helyen végzett az olimpiát.

Ha sikerül megfutnia az előfutamokban elért 50,54-es egyéni csúcsát, akkor harmadik lehetett volna az elődöntőben, de mint később kiderült, az sem jelentett volna döntős helyet, ahhoz 50,17-re lett volna legalább szükség.

„Jót versenyeztem Párizsban, egyéni csúcsot is futottam. Természetesen szerettem volna bejutni a döntőbe, de ma ez nem volt lehetséges. Remélem, hamarosan 50 másodperc alá kerülök, és akkor másképp alakulnak a dolgok. Ez még csak a pályafutásom kezdete, először versenyeztem az olimpián” – mondta Miklós Andrea a futama után.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!