Miklós Andrea egyéni csúccsal elődöntős, Szőcs Bernadette-éknek nem sikerült a továbbjutás

2024. augusztus 5. – 15:54

Másolás

Vágólapra másolva

A Szőcs Bernadette vezette román női asztalitenisz-válogatott meglepetésre már az első körben kikapott az indiaiaktól, és ezzel a román női pingpongosok számára véget értek a játékok.

Már az első meccsen rögtön hátrányba került a csapat, az Adina Diaconu és Elizabeta Samara alkotta páros 9-11, 10-12, 7-11 arányban alulmaradt az Archana Girish Kamath és Sreeja Akula kettősével szemben. Majd 0-2-re növelte előnyét India a három győzelemig folyó párharcban, amikor a világranglistán 28. Manika Batra három sima szettben, 5-11, 7-11, 7-11 arányban felülmúlta Szőcs Bernadette-t. Ezzel pedig nagyon nehéz helyzetbe került a román csapat.

A következő meccsen Elizabeta Samara nagy csatában, 8-11, 11-4, 7-11, 11-6, 11-8 arányban még megverte Sreeja Akulát, és életben tartotta a reményt a továbbjutásra, majd Szőcs egyenlített is Archana Girish Kamath ellen, 11-5, 8-11, 11-7, 11-9 arányban legyőzte őt. Az utolsó meccsen ismét Batra tört borsot a románok orra alá, három sima szettben, 11-5, 11-9, 11-9-re legyőzte Adina Diaconut.

A 4. helyen rangsorolt női csapat kiesése mindenképp váratlan az esélytelenebbnek tartott Indiával szemben, és azt is jelenti, hogy elmaradnak a tokiói 5. helyüktől. Szőcs Bernadette a vegyes párosok versenyében Ovidiu Ionescuval az oldalán egy meccset nyerve a negyeddöntőben búcsúzott, és hivatalosan az 5. helyen végzett. Egyéniben két győztes meccs után nyolcaddöntőben állították meg a marosvásárhelyi lányt, ami azt jelenti, a 9. helyen zárta a küzdelmeket.

Jól szerepelt ugyanakkor a kolozsvári Miklós Andrea, aki a 400 méteres síkfutás első előfutamában 50.54-es egyéni csúcsot repesztve a 3. helyet szerezte meg, és ezzel simán továbbjutott az elődöntőbe. A táv reményfutamait augusztus 6-án, kedden tartják, míg az elődöntők augusztus 7-én, szerdán este lesznek. Miklós Andrea a verseny után azt nyilatkozta, hogy az érzelmei jelentették a legnagyobb kihívást.

Miklós Andrea az amerikai Kendall Ellist megelőzve a 3. helyet szerezte meg futamában – Fotó: Sarah Meyssonnier / Reuters
Miklós Andrea az amerikai Kendall Ellist megelőzve a 3. helyet szerezte meg futamában – Fotó: Sarah Meyssonnier / Reuters

„Ez az első alkalom, hogy egyéniben indulok az olimpián, és semmi sem hasonlítható ehhez. 80 ezer néző üvölt és éljenez a lelátón, ami nemcsak nagyszerű, de a koncentrációt is megnehezíti. Egy ideje erre a pillanatra készülök, és készen állok arra, hogy döntőben is versenyezzek” – mondta a kolozsvári futónő, aki azt is hozzátette, hogy tisztában van azzal, hogy azt nem lesz könnyű ezt elérni. „A korábbi kiadásokon még kicsi voltam, de most, 25 évesen már elég tapasztalatom van, és úgy gondolom, hogy eljött az én időm” – tette hozzá.

Miklós Andrea harmadik alkalommal kvalifikálta magát az olimpiára. 2016-ban, 17 évesen a 4×400-as váltó tagjaként versenyzett. 2021-ben egyéniben is indulhatott volna, de megsérült a verseny helyszínén, és teljesen ki kellett hagynia a játékokat.

Románia eddig három arany-, három ezüst- és egy bronzérmet nyerve a 13. az éremtáblázaton. Davidi Popovici győzött 200 gyorson, 100 gyorson pedig harmadik lett. A női evezős nyolcas nyert még aranyat, illetve a férfi kétpárevezős egység is bajnok lett. Az olimpiai címvédő női kétpárevezős egység óriási csatában lett ezüstérmes, míg szintén ezüstöt szerzett a női kormányos nélküli kettes és a könnyűsúlyú kétpár egység is.

A Transtelex egy egyedülálló kísérlet

Az oldal mögött nem állnak milliárdos tulajdonosok, politikai szereplők, fenntartói maguk az olvasók. Csak így lehet Erdélyben cenzúra nélkül, szabadon és félelmek nélkül újságot írni. Kérjük, legyél te is a támogatónk!

Támogató leszek!
Kedvenceink
Kövess minket Facebookon is!