Ciolacu kihagyja az olimpia záróünnepségét, mert szerinte méltatlanul bántak a román tornászlányokkal
Nem vesz részt a párizsi olimpia záróünnepségén a román miniszterelnök a talajtorna döntőjén kialakult „botrányos helyzet” miatt, amikor a román tornászokkal „teljes mértékben méltatlanul bántak”. Marcel Ciolacu kedden közösségi oldalán jelentette be a döntését, amit azzal indokolt, hogy „elfogadhatatlan visszavonni egy becsületes munkával megszerzett olimpiai érmet egy olyan óvás alapján, amit az edzők és a legjobb szakemberek sem értenek.”
A miniszterelnök arra reagált, hogy Ana Maria Bărbosu a talajtorna hétfői döntőjében elvesztette a bronzérmét, miután az amerikai Jordan Chiles óvását elfogadták, és megemelték a pontszámát, Sabrina Voineát pedig egy vitatott szabálysértés miatt pontozták le, az óvását pedig elutasították, pedig ha helyt adtak volna neki a bírók, akkor ő került volna a dobogó harmadik lépcsőfokára.
„Nagyon jól emlékszem, hogy a kommunizmus idején az oroszok az olimpián megloptak minket, és mi megpróbáltunk velük vitatkozni, de nem sok esélyünk volt a győzelemre. Ma nem akarok senkivel sem vitatkozni, csak a gesztusommal tiltakozom a kirívó igazságtalanság ellen, amit olyan román nőket ért, akik teljes mértékben bizonyítottak!” – fogalmazott Ciolacu.
A kormányfő posztjában biztosította Ana Maria Bărbosut és Sabrina Voineát arról, hogy a román állam olimpiai érmet nyert sportolókként fogja kezelni őket.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom