Az év asztaliteniszezőjének választották Szőcs Bernadettet Romániában

2023. december 25. – 15:42

Másolás

Vágólapra másolva

A Román Asztalitenisz-szövetség a marosvásárhelyi Szőcs Bernadettet választotta az év sportolójának. A 2023-as szezon volt a világklasszis versenyző pályafutása eddigi legjobbja, írja a Székelyhon.

Szőcs Bernadette a Bukaresti Steaua asztaliteniszezője:

• aranyérmet nyert egyéniben és a román női válogatottal is a krakkói Európai Játékokon, ahol Ovidiu Ionescu oldalán vegyesben bronzot szerzett.
  • A malmői csapat Európa-bajnokságon a román együttessel a második helyen végeztek,
  • a világbajnokságon pedig egyéniben és vegyesben a tizenhatoddöntőben,
  • női párosban a legjobb nyolc között búcsúzott.
  • Kiemelkedően teljesített a különböző színvonalas világkupaversenyeken, amelyeken szintén érmeket gyűjtött.
  • A WTT Champions sorozat frankfurti állomásán karrierje egyik legnagyobb győzelmét aratta, miután felülmúlta a kétszeres olimpiai és ötszörös világbajnok kínai Csen Menget, végül pedig a negyeddöntőben ért véget a menetelése.

Szőcs Bernadette 2023-as eredményei a 12. helyre röpítették a sportolót a női egyéni világranglistán. A listán ő a legjobban jegyzett európai sportoló.