Kicsit átköltve adta elő a román himnuszt a kenyai elnöki zenekar

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Kedden megkezdte afrikai látogatását Klaus Iohannis, elsőként kenyai hivatali kollégája, William Ruto fogadta a nairobi elnöki rezidencián.

Az ünnepi alkalomból a helyi elnöki zenekar eljátszotta a kenyai, majd a román himnuszt is. Utóbbit kicsit hamisan, de egyes vélemények szerint vidámabban az eredetinél, az alábbi videón 0:53-tól hallható.

Az Agerpres beszámolója szerint egyébként a két államfő négyszemközti megbeszélést folytatott, amit hivatalos tárgyalások követtek, a környezetvédelemmel és a politikai együttműködéssel kapcsolatos kétoldalú dokumentumokat írtak alá, majd közös sajtótájékoztatót tartottak.

Délután Iohannis koszorút helyezett el a Jomo Kenyatta Mauzóleumnál, majd az ENSZ Környezetvédelmi Programjának (UNEP) vezérigazgatója fogadta az ENSZ nairobi hivatalában.

Kenyai látogatása után Klaus Iohannis állami látogatást tesz Tanzániában és a Zöld-foki Köztársaságban, majd hivatalos látogatásra utazik Szenegálba.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!