David Popovici aranyérmes lett 200 méter gyorson
Aranyérmet szerzett David Popovici a 200 méteres gyorsúszás döntőjében pénteken a lengyelországi Boroszlóban megrendezett Marek Petrusewicz-emlékversenyen.
Adrian Rădulescu tanítványa 1:44.08 perces idővel csapott célba.
Popovici az 50 méteres távon is bejutott a döntőbe az ötödik legjobb idővel, ezt a finálét péntek este rendezik.
Szombaton a 100 és 50 méteres pillangóúszásban is rajtkőre áll a román sportoló.
David Popovici a december 5-10. között Otopeni-ben megrendezésre kerülő rövidpályás úszó Európa-bajnokságra készül.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom