Medve sétált Beszterce utcáin vasárnap éjszaka

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Medve járkált Besztercén szombatról vasárnapra virradóan. A város lakóit a Ro-Alert rendszeren keresztül szólították fel a hatóságok, hogy ne hagyják el otthonaikat.

Az első Ro-Alert figyelmeztetést szombaton 20 órakor küldték ki a térség lakóinak, mert medve bukkant fel a megyeszékhellyel szomszédos Szépnyír településen.

Három órával később újabb Ro-Alertet adtak ki, ugyanis a medve bement a városba. Több főutcán, illetve a városi parkban is látták, a történelmi városközpont közelében.

Georgeta Căşvan, a Beszterce-Naszód megyei csendőrség szóvivője arról tájékoztatta az Agerpres hírügynökséget, hogy a nagyvadat a városi park melletti erdőig kísérték.

A Besztercén sétáló medvéről több felvételt is készítettek a térfigyelő kamerák és a városban közlekedő sofőrök.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!