Elszaporodtak a poloskák, bezárják a Román Nemzeti Könyvtárat

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Július 17-étől közel két hónapig, szeptember 4-ig zárva lesz a Román Nemzeti Könyvtár, mivel poloskák lepték el a látogatók számára fenntartott termeket, közölte az intézmény a Facebook-oldalán.


„A közelmúltban parazita rovarokat (poloskákat) fedeztünk fel az épület földszintjén, a közönséget kiszolgáló részen néhány padon, ezért sajnálattal jelentjük be, hogy a tervezettnél két héttel korábban – azaz július 17-től, hétfőtől – bezárjuk a Nemzeti Könyvtárat” – írták.

Hozzátették, normális esetben a július 31. és szeptember 3. között kellett volna bezárniuk fertőtlenítés és rovarirtás miatt, de ezt most két héttel előrehozták.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!