Román sportoló szerzett aranyérmet a férfi kenu egyes 1000 méteres versenyszámában a halifaxi világbajnokságon

Aranyérmet nyert Cătălin Chirilă a férfi kenu egyes 1000 méteres versenyszámának vasárnapi döntőjében a kanadai Halifaxben zajló kajak-kenu világbajnokságon – közölte az Agerpres.
A román sportoló a háromszoros brazil világbajnokot, Isaquias Santost előzte meg, aki 2020-as olimpiai játékokon aranyérmet szerzett ebben a versenyszámban. Harmadiknak a többszörös Európa-bajnok cseh kenus, Martin Fuksa ért célba.
Cătălin Chirilă eddigi pályafutásának ez a győzelem volt a legnagyobb teljesítménye. A román sportoló szombaton ezüstérmet szerzett a halifaxi világbajnokságon.
Legutóbb 2017-ben, Csehországban sikerült érmet szerezniük román sportolóknak kajak-kenu világbajnokságon. Akkor Victor Mihalachi és Leonid Carp a második helyen végzett a férfi kenu páros 500 méteres versenyszámának döntőjében. A pódium legfelső fokára legutóbb 2015-ben álltak román sportolók, amikor a férfi kenu négyes aranyérmet szerzett 1000 méteren.
Romániát hat sportoló képviseli a kanadai kajak-kenu világbajnokságon.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom