Napokig szemetet hányt egy gólyafióka, miután szülei a közeli szeméttelepről próbáltak táplálékot gyűjteni neki
Napokig gumi- és műanyagdarabokat hányt egy fészekből kiesett gólyafióka, feltehetőleg szülei a közeli, biharpüspöki szeméttelepről hordtak neki tápláléknak hitt hulladékot, derül ki a Milvus Csoport közleményéből.

A lerakóhelyeken fellelhető szerves és szervetlen hulladékhoz a madarak könnyen hozzáférnek, ami ilyen és ehhez hasonló problémákhoz vezethet, ugyanis ezek az állatok nem tudják megkülönböztetni az ehető maradékokat a veszélyes hulladékoktól, tájékoztat az egyesület.
A különböző típusú elfogyasztott hulladék emésztési zavarokat és belső sérüléseket is okozhatnak a madaraknak, de mérgezéshez, végső soron pedig lassú, fájdalmas pusztuláshoz is vezethetnek.
A Milvus Group, ennek elkerülésének céljából konkrét megelőző intézkedéseket is javasol, mint:
- a műanyag csomagolású, illetve műanyagból készült termékek csökkentett vásárlása,
- környezetbarát alternatívák előtérbe helyezése,
- tudatos hulladékgazdálkodás.
A biharpüspöki fészekből kiesett madár több napig válságos állapotban volt, nem tudott egyedül táplálkozni sem. A csoport nagyváradi önkéntese látta el a fiókát, amelynek mostanra állapota javult és hamarosan visszakerülhet a természetbe.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom