„Ők 1956-ban leverték a forradalmunkat, azonban a szabadság és a szuverenitás iránti szeretetünk máig is él” – írta Orbán Viktor a Twitteren november 4-én az 1956-os forradalom végének évfordulója alkalmával. A bejegyzésből egyetlen dolog hiányzik: az, hogy ki is verte le a forradalmat.

Ahogy a hvg.hu kiszúrta, Orbán szokatlan diszkréciója Magyarországon kívül is sikert aratott, egy ukrán oldal azonnal mémet is faragott a tweetből:

Arról, hogy Orbán hogyan értelmezte újra 1956 üzenetét az elmúlt években, ebben a cikkünkben írtunk hosszabban.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!