A Fidesz pénzéből jöttek létre, és közel tíz éve a Fidesz politikai érdekei mentén működnek. Kezdetben még csak tízmilliókat kaptak, ma viszont már közpénzmilliárdokból gazdálkodhatnak, a munkatársakat pedig már szauna és fitneszterem is segíti az elemzésben. A vezetőik az orbánista propagandagépezet kulcspozícióban tűnnek fel, mégis azt mondják rájuk, hogy civilek. Bemutatjuk az Alapjogokért Központot, és annak főigazgatóját, a fakenewsozó Szánthó Miklóst.
Az Alapjogokért Központ pénzügyi hátteréről szóló cikkünket itt lehet elolvasni.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom