Júliusban átadják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát
Júliusban megnyitják a forgalom előtt az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti 12 kilométeres szakaszát – jelentette be Horațiu Cosma, a közlekedési minisztérium államtitkára a Hotnews szerint. Az államtitkár szerint igaz, hogy rövid távolságról van szó, de az A3-as autópálya eddigi legnehezebb terepen vezető szakaszáról van szó. A szakasz megépítéséhez összességében 3 kilométernyi viaduktot (völgyhidat), 4 kilométernyi támfalat kellett megépíteni, és több mint 5 millió köbméter földet mozgattak meg hozzá.
Cosma szerint a kivitelező UMB ezekben a napokban fejezi be a Vaskapu közelében lévő alsóegregyi csomópont kivitelezését. Ez a csomópont biztosítja majd a le- és felhajtást Marosvásárhely és Kolozsvár irányából/irányába az autópályáról/autópályára a Meszesen áthaladó szakasz elkészültéig. A Közúti Műszaki és Informatikai Tanulmányi Központ (CESTRIN) pedig megkezdi az elkészült új szakasz tesztelését.
A Hotnews megjegyzi, az UMB 2021 óta dolgozik a sztrádaszakasz kivitelezésén, aminek eredetileg 2023-ban kellett volna elkészülnie. Az illetékesek már március vége óta azt mondják, hogy mindjárt kész van, Cosma most optimistán azt is kijelentette, hogy mikor adhatják át a forgalomnak.
A sztrádaszakasz néhány hónapig a semmibe fog vezetni, mert a Magyarnádas és Magyarzsombor közötti, nagyjából 30 kilométeres szakasz egyelőre még nem készült el. Cosma bejegyzésében viszont azt állítja, hogy azon a távon is gyors ütemben haladnak a munkával, és az év végére befejezhetik annak is a kivitelezését. A Magyarnádas és Magyarzsombor közötti szakasz is több részre van osztva, a Magyarnádas és Nádasszentmihály környéki viaduktok megépítését a török Özaltin nyerte el, és a tervek szerint az év végére készülnek el. A pályaszakasz többi részét szintén az UMB építi, és már augusztusra elkészülhet vele Cosma szerint.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom