Öt intézkedéssel készülnek csökkenteni a villamosenergia árát
Öt intézkedéssel készül csökkenteni a kormánykoalíció a villamosenergia árát – írja az Agepres az energiaügyi miniszter keddi bejelentése alapján. Bogdan Ivan elmondta, hogy az intézkedésekre azért van szükség, mert Románia egyike azoknak az uniós tagállamoknak, ahol legtöbbet fizetnek a fogyasztók az áramért.
A miniszter közölte, hogy az öt intézkedésről memorandumot fogad el a kormány. A gyakorlatba ültetésük két héttől hat hónapig fog tartani, de legkorábban fél év múlva éreztetik majd a hatásukat.
Bogdan Ivan tájékoztatása szerint az egyik intézkedése az úgynevezett market maker mechanizmus bevezetése. Ez segít abban, hogy az energiapiac kevésbé legyen volatilis, és könnyebben lehessen tranzakciókat lebonyolítani még akkor is, ha kevés a vevő vagy eladó. Bevezetése hozzájárul az árképzés stabilitásához és a piac hatékony működéséhez.
Egy másik intézkedés a garanciafizetési kötelezettség bevezetése a nagykereskedelmi piacon lebonyolított energiaügyletekre, ami megszünteti az árspekulációkat.
A többi intézkedés pedig a dinamikus árképzés, az intelligens fogyasztásmérők és a digitálisan integrált rendszerek bevezetése, ami az Egyesült Királyságban, Belgiumban, Spanyolországban, Németországban és a skandináv országokban mintegy 24 százalékos árcsökkenést eredményezett a végső fogyasztók számára – részletezte a miniszter.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom