Szeptembertől szinte megduplázódik az útadó összege
Szeptember elsejétől szinte megduplázódik az útadó összege – tájékoztat a közúti infrastruktúrát fenntartó társaság (CNAIR).
A 2025/141-es törvény nyomán (ismertebb nevén az első deficitcsökkentő Bolojan-csomag) a járművezetőknek 28 euróról 50 euróra nő (at áfával együtt) az úthasználati díj (rovinieta) összege. Ezzel együtt a díjat be nem fizetőkre kiszabható bírságok összege is növekszik, 250-500 lejről 500-1000 lejre.
A CNAIR ugyanakkor megjegyzi, hogy a módosítás előtt megvásárolt matricák az érvényességi idejük végéig érvényben maradnak, tehát ha valakinek csak decemberben jár le, akkor kell újat vásárolnia. Mindenkinek azt javasolják, hogy a szeptemberi drágítás előtt ellenőrizzék, hogy a „matricájuk” érvényességét, hogy elkerüljék az esetleges magasabb büntetést.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom