Bezárhat Románia egyik legjelentősebb zoknigyára
Március közepén bezárhat a 98 éves szászsebesi Ciserom zoknigyár – írja forrásokra hivatkozva az Economedia. A portál adatai szerint mintegy 100 alkalmazott kerül az utcára.
A gyárat még 1927-ben alapított a német Gustav Bahner Uzinele Textile Românești néven. 1944-ben aztán államosították a vállalkozását, majd 1995-ben privatizálták. A gyár honlapja már nem működik, a Facebook oldalukon épp végkiárusítást hirdetnek.
Üzleti forrásokra hivatkozva a portál azt állítja, hogy a gyárat nemrég egy ingatlannal is foglalkozó nagyszebeni cég vásárolta meg, akik több fantáziát láttak a termelési helyiségek ingatlanpotenciájában, mint a zoknigyártásban, lévén a gyár a település központjában jelentős földterület tulajdonosa.
A legutóbbi elérhető, 2023-as adatok szerint a Ciseromnak 19 millió lejes üzleti forgalma volt, és 1,8 milliós mínusszal zárták az évet. Akkor átlagosan 157 alkalmazottjuk volt, 40 fővel kevesebb, mint 2022-ben.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom