Kétmilliárd lejjel támogatja az aszálykárosult romániai gazdák kárpótlását az Európai Bizottság

Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására – írja az Agerpres.
Az uniós testület közleménye szerint a támogatásra 39 növényfajta (köztük búza, tritikálé, árpa, zab, repce, napraforgó és kukorica) termelői jogosultak, akik a termésük legalább 30 százalékát elveszítették 2023 ősze és 2024 nyara között az aszály miatt.
Az Európai Bizottság által jóváhagyott program szerint a támogatás közvetlen kifizetésekkel történik. Összege 100 százalékos veszteség esetén hektáronként legfeljebb 1000 lej (200 euró), és nem haladhatja meg a termesztési költségek 30 százalékát. A támogatást 2024. december 31-ig folyósítják a gazdáknak.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom