Románia csütörtökön benyújtotta a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD) való csatlakozását célzó memorandumot. A párizsi munkalátogatáson tartózkodó Nicolae Ciucă kormányfő Mathias Cormann OECD-főtitkárnak nyújtotta át a dokumentumot a szervezet székhelyén – közölte az Agerpres.
A sajtóértekezletet követően Ciucă meghívottként részt vesz az OECD Tanácsának rendkívüli, Romániának szentelt ülésén, amelyen a tagországok nagykövetei értekeznek.
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezetnek jelenleg 38 tagországa van. A szervezet célja, hogy segítse a tagállamok kormányait a lehető legjobb gazdasági és szociális politika kialakításában és értékelésében. Az OECD-tagországok együttesen a globális termelés és kereskedelem mintegy 70 százalékát adják.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom