
A kolozsvári önkormányzat 5,8 millió euróért vásárolja meg azt a hét emeletes irodaházat a Malom utcában (George Barițiu), amely jelenleg még a Román Kereskedelmi Bank (BCR) tulajdonában van. A Monitorul Cluj szerint a tulajdonos korábban még 6,5 millió eurót kért az ingatlanért.
A kolozsvári helyi tanács még júliusban döntött úgy, hogy élni fog elővásárlási jogával, igaz, Emil Boc polgármesternek meg kellett győznie a tranzakcióval kapcsolatban meglehetősen tartózkodó álláspontot képviselő tanácsosokat.
Az összesen 1035 négyzetméteren elterülő ingatlanért a városháza még idén december 21-ig ki kell fizesse a vételárat. A polgármester azzal érvel, hogy egyszerűen nem volt a piacon más elérhető ingatlan, amely megfelelt volna a céljaiknak.
Miért kellett a városházának az ingatlan?
Emil Boc több okkal is magyarázta, hogy miért van szükség az ingatlan megvásárlására. Egyrészt, a tervek szerint jövőtől a hivatal alkalmazottainak egy részét ide költöztetik át abból a városháza udvarán található melléképületből, amely a következő időszakban a metró építésével kapcsolatos munkálatok miatt lebontásra kerül.
A Malom utcai irodaházba költöznének emellett a Deák Ferenc (Eroilor) 1-es szám alatt található épületből is, mivel az ingatlan a következő időszakban felújítják. Költöztetnék az alkalmazottakat ugyanakkor a városháza főépületének legfelső szintjéről is a tetőszerkezet tervezett felújítása miatt is.
Arról egyelőre a kolozsvári önkormányzat nem közölt részleteket, hogy konkrétan mely szolgáltatások és irodák kerülnek át az új épületbe.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom