Helyi érdekeltségű turisztikai településsé nyilvánították Korondot, Zetelakát és Margittát

Az RMDSZ felterjesztésére helyi érdekeltségű turisztikai település lett Korond, Zetelaka és Margitta. Az erről szóló határozatot a szerdai kormányülésen fogadták el.
A döntés a települések fejlesztési lehetőségeit bővíti, több uniós forráshoz juthatnak, szálláshelyek létesítésére pályázhatnak vissza nem térítendő támogatást.
„Célunk olyan környezetet biztosítani, ahova mi is szívesen járunk kikapcsolódni anélkül, hogy átlépnénk az országhatárt, a turisztikai úticélok ugyanakkor turistákat is idevonzanak, ami a helyi gazdaságra kedvező hatással van” – idézte az RMDSZ közleménye Kelemen Hunor miniszterelnök-helyettest.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom