Pénteken kezdik kifizetni a kisnyugdíjasoknak a 700 lejes támogatásokat

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Megkezdődött a júliusi nyugdíjszelvények nyomtatása, amelyek a kisnyugdíjasoknak szánt 700 lejes segélyt is tartalmazzák – írja az Agerpres Marius Budăi munkaügyi miniszterre hivatkozva. Budăi a Facebookon számolt be arról, hogy elkezdték nyomtatni a júliusi nyugdíjszelvényeket, és pénteken már meg is kezdődnek a kifizetések.

A kormány június 2-án elfogadott sürgősségi rendelete értelmében egyszeri, 700 lejes pótlékot kapnak júliusban a legfeljebb 2000 lejes nyugdíjjal rendelkező személyek. A támogatásra csak a Románia területén élő kisnyugdíjasok jogosultak.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!