Júliustól befagyasztják az alkalmazásokat a közszférában

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Elfogadta csütörtöki ülésén a kormány azt a sürgősségi rendeletet, amelynek értelmében július 1-jétől december 31-éig felfüggesztik az üres vagy átmenetileg megüresedett álláshelyek betöltését a közszférában – írja az Agerpres.

A sürgősségi kormányrendelet értelmében az előírás alól csak az úgynevezett „egyedi posztok” képeznek kivételt. A jogszabály előírja továbbá, hogy ha a versenyvizsga-eljárást július 1-je előtt elindították, folytatódhat az állás betöltésére irányuló folyamat.

Rendkívüli esetben, alapos indokkal lehet versenyvizsgát szervezni az üres vagy átmenetileg megüresedett álláshelyekre, ezt azonban memorandummal jóvá kell hagynia a kormánynak – mondja ki a sürgősségi rendelet.

A kormány szerint az intézkedésre a költségvetési kiadások csökkentése érdekében van szükség.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!