Újabb tíz erdélyi település gázhálózatának kiépítését finanszírozzák a Saligny programból
Újabb 31 település gázhálózatának finanszírozását hagyta jóvá a fejlesztési minisztérium – számol be az RMDSZ közleménye Cseke Attila fejlesztési miniszterre hivatkozva. A beruházásokat az Anghel Saligny közművesítési programból finanszírozza a minisztérium.
A most jóváhagyott finanszírozások összesen tíz erdélyi települést érintenek. Hargita megyében Gyergyóújfalu, Szatmár megyében Kismajtény és Szatmárhegy, Bihar megyében Illye, Maros megyében Libánfalva és Görgényhodák, Szeben megyében Resinár, illetve Arad megyében Fönlak, Németság és Zaránd gázhálózata épülhet, illetve bővülhet.
A közleményből kiderül, hogy csak az erdélyi településeket érintő beruházások összértéke közel 270 millió lejre rúg.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom