Döntött a kormány, júliusban 700 lejes támogatást kap 3,3 millió nyugdíjas
Elfogadta a kormány azt a sürgősségi kormányrendeletet, amely révén júliusban egyszeri 700 lejes támogatást kapnak azok a nyugdíjasok, akiknek a nyugdíja nem éri el a 2000 lejt. Az intézkedésről Nicolae Ciucă miniszterelnök a kabinet ülésének elején azt mondta, hogy az összesen 3,3 millió nyugdíjast érint.
Az intézkedés a Támogatás Romániának elnevezésű intézkedéscsomag részét képezi, amely a nyugdíjasok támogatása mellett az egységes bértörvény alapján béremelést ír elő a közszférában dolgozóknak, emellett 9 hónapos törlesztési moratóriumot is lehetővé tenne az elmúlt időszak válságai miatt pénzügyi nehézségekkel küzdő vállalkozóknak és magánszemélyeknek.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom