Az amerikai benzinkutaknál rekordszintre emelkedett a benzin ára, gallononként (3,785 literenként) 4,671 dollárba került szerda reggel – írja a Telex az amerikai autószövetség (AAA) adataira hivatkozva.
A szövetség adatai szerint kedden a benzin gallononkénti átlagára 4,622 dollár volt – ami szintén rekordnak számított – egy éve pedig 3 dollár. Hagyományosan a legtöbbet Kalifornia államban kell fizetni a benzinért, gallononként 6,194 dollárt.
Az Egyesült Államokban a tél végén kezdett el erőteljesen nőni a benzin ára, ahogy emelkedni kezdett a kőolaj világpiaci ára is annak ellenére, hogy a Fehér Ház több intézkedést hozott a drágulás fékezésére.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom