Megtriplázódott a tavalyi első negyedévhez képest a repülővel utazók száma

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az idei első három hónapban a romániai repterek utasforgalma elérte a 3 milliót – írja a Ziarul Financiar. Ez a szám háromszorosa a 2021-ben az év ugyanezen időszakában regisztrált adatoknak, de még messze elmarad a járvány kitörése előtti, 2019-es 4,6 milliótól.

A gazdasági lap megjegyzi, hogy az itthon is javuló statisztikák összhangban vannak az európai reptereken tapasztalható számokkal. A növekedést nyilván egyrészt a járvány miatt bevezetett korlátozások feldoldása okozza, a lap szerint ugyanakkor a légitáérsaságok is élénk keresletről számolnbak be, hiszen két év korlátozás után az emberek utazási kedve újra magasnak mondható.

Romániában a legtöbb utast szállító légikikötő természetesen továbbra is a Bukaresti Henri Coandă Nemzetközi Repülőtér, amelyet a Kolozsvári Avram Iancu Nemzetközi Repülőtér követ, míg harmadik a Temesvári Traian Viua Nemzetküzi Repülőtér.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!