Jóváhagyja a kormány csütörtöki ülésén a legalább 1 millió euró értékű beruházások állami támogatásáról szóló jogszabályt – írja az Agerpres. Az intézkedés a Támogatás Romániának elnevezésű szociális és gazdaságösztönző csomag részét képezi, és 200 millió eurót szán rá a kabinet.
„Nagyon fontosnak tartjuk, hogy a feldolgozóiparra, az építőiparra, az informatika és a kommunikáció területére, a HORECA szektorra és nem utolsósorban az egészségügyi beruházásokra összpontosítsunk” – fogalmazott Nicolae Ciucă miniszterelnök a kormányülés elején azt is kiemelve, hogy a most elfogadott jogszabálynak több újdonságnak számító eleme is van, amelyek azt a célt szolgálják, hogy a beruházások multiplikatív hatást fejtsenek ki a román gazdaságban.
A miniszterelnök arról is beszélt, hogy az elmúlt év vége óta az ilyen típusú támogatások iránti igény folyamatos növekedést mutatott. Hozzátette, ebben az évben a pénzügyminisztérium már 50 finanaszírozást hagyott jóvá.
A miniszterelnök beszélt arról is, hogy csütörtöki ülésén 450 millió lejt utal ki a kormány azoknak a gazdáknak a megsegítésére, akiknek a tevékenységét a leginkább érintette a koronavírus-járvány és annak hatásai. A támogatásból mintegy 95 ezer gazda részesül majd.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom