Lehetséges, hogy újra növelni fogják az étkezési utalványok maximális értékét júniustól
Június 1-től újra nőhet majd az étkezési utalványok maximális értéke – írta meg a Hotnews.
A kormány tájékoztatása szerint szombaton 10 órától Nicolae Ciucă miniszterelnök Adrian Câciu pénzügyminiszterrel tárgyal a kormánypalotában többek között arról, hogy „a lakosság védelmét szolgáló” pénzügyi intézkedéseket átbeszéljék.
A szociáldemokraták korábban már belengették a hírt, hogy javasolják az étkezési utalványok 30 lejre történő emelését, a sajtó pedig úgy tudja, van rá esély, hogy több intézkedés mellett ez a növelés is bekövetkezzen.
A PSD-sek kijelentéseit azonban érdemes fenntartásokkal kezelni. A pénzügyminisztérium korábbi rendelete alapján az étkezési utalványok maximális értéke április elsejétől 20,17 lejre nőtt, ez mindössze 8 banival több, mint ami a 2021. október és 2022. március közötti periódusban volt. A jelenleg hatályos törvény szerint szeptemberig maradna a 20,17 lej.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom