December 20-tól a romániai mozikban is vetítik a Mi vagyunk Azahriah című filmet – tájékoztat a Filmtett Egyesület. Izgalmas és rendhagyó portréfilmként harangozták be Mazzag Izabella alkotását, ami a magyar énekesfenomén, Azahriah (Baukó Attila) életét és karrierjét mutatja be, akinek sikerült három egymást követő alkalommal megtöltenie a budapesti Puskás Arénát. A film különlegessége, hogy nem csupán koncertfelvételek és interjúrészletek láthatók benne, hanem fikciós jelenetekkel is gazdagították.
A Mi vagyunk Azahriah premier előtti vetítésére december 17-én, kedden délután 6 órakor kerül sor a Művész moziban. A vetítés után nem lesznek beszélgetések meghívottakkal, mivel Azahriah már nem vállal nyilvános fellépéseket.
A film előzetese megtekinthető YouTube-on, további információkat a vetítésről a Facebook-eseményben találhatunk.
A filmről részletes kritikát lehet olvasni a Telexen és videós podcast is készült a rendezővel, Mazzag Izabellával, aki arról is beszél ebben az interjúban, hogy mi kellett ahhoz, hogy a zárkózott előadó közel engedje magához a film stábját.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom