Al di Meola lesz a sztárfellépője a kedden kezdődő Harmonia Cordis gitárfesztiválnak

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Al di Meola lesz az augusztus 9-14. között 17. alkalommal megszervezett Harmonia Cordis Nemzetközi Gitárfesztivál sztárfellépője, tájékoztatnak a szervezők. A fesztivál két városban, Marosvásárhelyen és Székelyudvarhelyen zajlik majd, és számos fellépővel várja a gitárzene rajongóit. A koncerteken kívül mesterkurzusokat és versenyeket is tartanak. A belépés ingyenes minden koncertre.

Marosvásárhelyen a Kultúrpalotában és várban lesznek a koncertek, a Kultúrpalotában emellett workshopokat és versenyeket tartanak, míg a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetemen mesterkurzusoknak ad majd helyet. Székelyudvarhelyen a Művelődési házban zajlanak majd a koncertek.

A fesztivál számos neves külföldi és hazai fellépővel várja a közönségét, akik közül valószínűleg Al di Meola, a gitárművészet világsztárja a legismertebb, aki augusztus 14-én, a marosvásárhelyi várban fog majd koncertezni. Rajta kívül Spanyolországból, Argentinából, Oroszországból, Görögországból, Ausztriából, Franciaországból, Németországból és Magyarországról is érkeznek fellépők. Olyan nevekkel várnak, mint a magyar származású Pusztai Antal, a francia Antoine Boyer és Samuelito, vagy az orosz Alexandr Misko & Dmitriy Toporov.

A részletes program a fesztivál Facebook oldalán elérhető.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!