SOS! Újságíró vagyok! – pénteken kezdődnek Kolozsváron a Médianapok

Pénteken kezdődik a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem magyar újságírás szakjának a szakmai konferenciája, a három napig tartó Médianapok.
A szervezők közlése szerint idei rendezvényük szlogenje: „SOS! Újságíró vagyok! – amit a közönség nem lát”. Ezzel a tematikával olyan történeteket, szakmai különlegességeket szeretnének a résztvevők elé tárni, amelyekkel a mindennapokban nem találkozik a médiafogyasztó, sőt sok esetben maguk az újságírók sem.
Május 13-án este a szervezők kvíz-esttel és a Campus diákmelléklettel kapcsolatos kerekasztal-beszélgetéssel készülnek a Heltai FolkCenterben. A kvíz estre 2-3 fős csapatok jelentkezését várják a Facebook-eseményben található Google-kérdőív kitöltésével.
Május 14-én és 15-én a meghívottak tartanak előadásokat: többek között Lukács Csaba, a Magyar Hang lapigazgatója és Sipos Zoltán, az Átlátszó Erdély munkatársa.
A konferencia helyszíne a FSPAC kari épülete (General Traian Moșoiu utca 71-es szám). Az előadásokat a Facebook-oldalukon élőben is közvetítik.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom