Meghalt Andy Fletcher, a Depeche Mode billentyűse

Meghalt Andy Fletcher, a Depeche Mode billentyűse
Andy Fletcher 2017. december 9-én Torinóban – Fotó: Roberto Finizio / AFP

14062

A Depeche Mode hivatalos Facebook-oldalán és a Twitterén jelentette be 60 éves billentyűsük, Andy Fletcher halálát. A Fletch becenévre hallgató zenész alapító tagja volt az angol new wave bandának.

A világszerte ismert zenekar Magyarországon is rendkívül népszerű, olyan slágereket jegyeznek, mint a Personal Jesus vagy az Enjoy The Silence. Andy Fletchert a Depeche Mode többi tagjával együtt 2020-ban beválasztották a Rock and Roll Hall of Fame-be.

A zenekar posztja szerint váratlanul érte őket Fletcher korai halála. A billentyűst „egy igazi aranyszívű embernek” ismerték, aki mindig ott volt, ha „támogatásra, egy élénk beszélgetésre, egy kiadós nevetésre vagy egy hideg sörre volt szükséged”.

Fletcher 1961-ban született Nottinghamben, majd a délkelet-angliai Basildonban Martin Gore-ral, Vince Clarke-kal és Dave Gahannal együtt 1980-ban megalapította a Depeche Mode nevű zenekart. Már korai számaikkal, például a Just Can't Get Enough szintipopballadával meglehetősen nagy sikert arattak, ám igazi áttörést csak Vince Clarke 1981-es távozása után értek el (Clarke amúgy később olyan ikonikus bandáknak volt a tagja a '80-as években, mint a Yazoo vagy később az Erasure).

Fletchert legutoljára a soproni Volt Fesztiválon láthatta a magyar közönség 2018-ban.

A művészvilág különböző képviselői közül Lol Tolhurst, a Cure együttes alapító tagja emlékezett meg elsők között a billentyűsről: „Andyt a barátomnak tekintettem, fiatalon sok közös utat jártunk be. Részvétem a családjának, a banda többi tagjának és a Depeche Mode rajongóinak.”

A téma érzékenysége miatt ebben a cikkben nem jelenítünk meg reklámokat.

Állj ki a szabad sajtóért!

A Transtelex az olvasókból él. És csak az olvasók által élhet túl. Az elmúlt három év bizonyította, hogy van rá igény. Most abban segítsetek, hogy legyen hozzá jövő is. Mert ha nincs szabad sajtó, nem lesz, aki kérdezzen. És ha nem lesz, aki kérdezzen, előbb-utóbb csend lesz, holott tudjuk, a hallgatás nem opció.

Támogatom!
Kövess minket Facebookon is!