235-re emelkedett a venezuelai földrengés halálos áldozatainak száma

Legalább 235 ember meghalt és 4300 megsérült a venezuelai földrengésben, ahol szerdán egy percen belül két pusztító földrengés is követte egymást – írja a BBC. A mentőalakulatok még most is folyamatosan dolgoznak, próbálják menteni a túlélőket.
Az amerikai földtani intézet adatai szerint az országot gyors egymásutánban megrázó két erős földrengés közül az első, amit előrengésként jellemeztek, 7,2-es, míg az azt 39 másodperc múlva követő főrengés 7,5-ös erősségű volt. Az utóbbi 1900 óta a legerősebb földrengés volt az országban.
A rengések epicentruma a fővárostól nagyjából 170 kilométerre nyugatra esett, az első rengés 22 kilométer, a második, erősebb, 10 kilométer mélyen történt. Ezt több utórengés is követte, köztük egy 4,5-ös és egy 4,4-es erősségű Caracas közelében. A rengést még az ötszáz kilométerrel távolabb lévő kolumbiai Bogotában is érezni lehetett.
Jorge Rodríguez, a venezuelai nemzetgyűlés elnöke szerint 250 épület rongálódott meg vagy semmisült meg, főként La Guaira városában. A fővárosban is összeomlottak épületek – közölte Diosdado Cabello belügyminiszter.
Gustavo Duque, a Caracas nagyvárosi területéhez tartozó Chacao polgármestere csütörtökön egy romos épület előtt elmondta, hogy ott 11 ember halt meg, 23-at pedig ki tudtak menteni.
Az országban szükségállapotot hirdettek, a Caracast kiszolgáló Simón Bolívar nemzetközi repülőteret lezárták. A hétre iskolaszünetet rendeltek el, és a földrengéstől érintett területeken leállították a gázszolgáltatást, a fővárosban és környékén több helyen nincsen áram és vízszolgáltatás. Az ország olajkitermelő infrastruktúrája azonban nagyrészt egyben van, mert a rengés azoktól távol történt – jelentette a Reuters.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom