Norvégia betiltja az MI használatát a 6 és 13 év közöttieknek az iskolákban

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A generatív mesterséges intelligencia használata növeli annak a veszélyét, hogy a gyerekek kihagynak fontos lépéseket az oktatásuk során, amikor is a legfontosabb, hogy a gyerekek megtanuljanak olvasni, írni és számolni – ezzel indokolta a norvég miniszterelnök, hogy miért korlátozzák a generatív mesterséges intelligencia használatát az általános iskolákban augusztus végétől.

Norvégiában nem szokatlan a technológiai korlátozás: Svédország szomszédja az első volt azon országok sorában, amelyek betiltották az okostelefonokat az iskolákban – írja a PCMag.com.

Az új szabályozásról azt írja a lap, hogy a 6 és 13 év közötti gyerekek egyáltalán nem használhatnak majd az iskolában MI-t, a 14 és 16 év közötti diákok is csak pedagógus felügyelete alatt alkalmazhatják azt az iskolában, míg a 17 és 19 év közöttieknek megtanítják majd, hogyan kell megfelelően használni az MI-t, hogy felkészítsék őket a felsőoktatásra és a munkahelyekre. A norvég kormányzat emellett azt tervezi, hogy egy új jogszabállyal visszavinné az iskolatermekbe a könyvhasználatot.

A generatív mesterséges intelligencia gyerekek általi használatáról, illetve ennek hatásáról több amerikai kutatás is készült már, amelyek azt mutatták, hogy hátrányosan hathat a gyerekek kognitív képességeire és szociális készségeire az MI.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!