Ma volt a valaha mért legmelegebb nap Franciaországban

Ma volt a valaha mért legmelegebb nap Franciaországban
Fürdőzők a párizsi Trocadéro szökőkút medencéjében 2026. június 23-án – Fotó: Abdul Saboor / Reuters
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Ma lehetett a valaha volt legmelegebb nap Franciaországban – írja a Le Figaro. Az előzetes adatok szerint a napi középhőmérséklet 29,8 fok lehet, ez a legmagasabb azóta, hogy 1947 óta méréseket végeznek Franciaországban.

Az ország nyugati részében kedden 40 fok feletti hőséget is el kellett viselni, a délnyugat francia Pissos városában 44,5 fokot is mértek. A szintén az ország délnyugati részén lévő Golfech atomerőmű egyik reaktorát le is állították, mert a közeli folyó vize már túl meleg volt ahhoz, hogy lehűtse a reaktort. Párizsban is olyan hőség volt, hogy az Eiffel-torony és a Louvre is csak korlátozott ideig tartott nyitva. A Párizs melletti Disneylandben pedig az összes szabadtéri attrakciót lezárták.

A franciák ahogy tudnak, küzdenek a hőség ellen, de ez sajnos tragédiákhoz is vezet: a Guardian cikke szerint országszerte június 18 óta már 40 ember fulladt meg, mert olyan helyen fürdenek, ahol nem lenne szabad vagy ahol nincs a közelben segítség. A hőség a közlekedési hálózatot is megviseli, Párizsban például azt javasolják az embereknek, hogy aki csak tud, dolgozzon otthonról, ne utazzon be a munkahelyére.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!