Török és indiai hajók is átmehettek a Hormuzi-szoroson
Irán átengedett a Hormuzi-szoroson kettő, indiai zászló alatt hajózó, cseppfolyósított földgázt szállító tankert – írta a France24 négy, a helyzetet közvetlenül ismerő forrásra hivatkozva. Emellett egy szaúd-arábiai nyersolajat szállító indiai tanker is áthaladhatott a szoroson még március 1-én, és az szombaton fog megérkezni Indiába.
Közben a török közlekedésügyi miniszter bejelentette, hogy Irán átengedett egy török tulajdonban lévő hajót. „Tizenöt török tulajdonban lévő hajónk van a Hormuzi-szorosban, és az egyiket át tudtuk juttatni, miután engedélyt kaptunk az iráni hatóságoktól” – mondta a miniszter. Azt nem közölte, hogy a hajó mikor haladt át a szoroson.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom