Mind a hat tagja meghalt a Nyugat-Irakban lezuhant amerikai gép legénységének

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Mind a hat tagja meghalt annak a KC-135-ös amerikai utántöltő repülőgépnek, ami Nyugat-Irakban zuhant leközölte az amerikai fegyveres erők Középső Parancsnoksága. Neveiket egyelőre nem hozták nyilvánosságra, ezt majd csak 24 órával azután teszik meg, hogy értesítették legközelebbi hozzátartozójukat.

Az eset körülményeit még vizsgálják – közölte az amerikai hadsereg. Korábban azt közölték, hogy az esetben egy másik repülőgép is érintett lehetett, ugyanakkor a vizsgálat első eredményei szerint az esetet nem ellenséges támadás, és nem is baráti tűz okozta.

Korábban még azt lehetett tudni, hogy a hatfős legénységből négyen haltak meg.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!