Egy amerikai romboló lőtte le a Törökországra kilőtt rakétát

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A amerikai haditengerészet Földközi-tengeren hajózó USS Oscar Austin nevű rombolója lőtte le a Törökországra pénteken kilőtt ballisztikus rakétát – írta az AP amerikai hírügynökség egy amerikai kormányzati tisztviselőre hivatkozva.

A névtelenséget kérő tisztviselő közlése szerint ez már a harmadik alkalom volt az elmúlt két hétben, hogy egy, a Földközi-tenger keleti térségében lévő amerikai romboló elfogott egy rakétát a török légtérben.

A török védelmi minisztérium korábban csak annyit közölt, hogy a NATO kelet-mediterrán térségbe telepített lég- és rakétavédelmi eszközei semlegesítették a rakétát.

USS Oscar Austin – Fotó: U.S. Navy
USS Oscar Austin – Fotó: U.S. Navy

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!