Bejrútba utazott az ENSZ főtitkára

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

António Guterres pénteken Bejrútba utazott, miközben tovább tart az Izrael és a Hezbollah közötti háború. António Guterres az X-en azt írta, hogy látogatása a libanoni néppel való szolidaritás jegyében történik.

A főtitkár a március 2-án kirobbant harcokra utalva – amikor a Hezbollah rakétákat lőtt ki Észak-Izrael felé – azt írta, hogy nem a libanoni emberek választották ezt a háborút, hanem belesodródtak.

Guterres hozzátette, hogy mindent megtesz annak érdekében, hogy elősegítse egy békés jövő megteremtését, amelyet Libanon és az egész régió nagyon megérdemel.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!