A török védelmi minisztérium szerint egy Iránból indított rakétát a NATO rendszerei semmisítettek meg
A minisztérium az X-en közzétett közleményében azt írta: egy Iránból kilőtt ballisztikus fegyver lépett be a török légtérbe, amelyet a NATO kelet-mediterrán térségbe telepített lég- és rakétavédelmi eszközei semlegesítettek. A közlemény szerint a rakéta megsemmisítése a szövetség térségben állomásozó védelmi rendszereinek közreműködésével történt, miután az a török légtérbe hatolt.
Hozzátették: az ország és a török légtér elleni fenyegetésekkel szemben minden szükséges intézkedést határozottan megtesznek. A tárca nem közölt további részleteket arról, hogy pontosan milyen típusú rakétáról volt szó, illetve hogy a NATO mely konkrét eszközei vettek részt az elfogásban.
(BBC)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom