Fekete esőre, savas esőre figyelmeztet a WHO

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az Egészségügyi Világszervezet kedden figyelmeztetett, hogy az iráni olajlétesítmények elleni támadások után a levegőben található mérgező vegyületek légzési problémákat okozhatnak. Figyelmeztette a lakosságot, hogy amennyiben tehetik, maradjanak otthon.

A WHO több jelentést is kapott az olajjal szennyezett fekete esőről és az azzal együtt járó savas esőről. Teherán hétfőn fekete füstbe borult, miután találat ért egy olajfinomítót. A támadások során nagy mennyiségű mérgező szénhidrogén, kén és nitrogénvegyület került a levegőbe. Ezek belélegzése vagy megérintése fejfájást, bőr- és szemirritációt, valamint légzési nehézségeket okozhat, hosszabb távon pedig növelheti egyes rákos megbetegedések kockázatát. (Reuters)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!