Elindult Ciprusra a britek légvédelmi rakétákkal felszerelt rombolója
Egy héttel azután, hogy Keir Starmer brit miniszterelnök bejelentette, hogy Ciprusra vezényli a brit haditengerészet HMS Dragon nevű rombolóját, a hadihajó kedden délután elhagyta Portsmouth kikötőjét és elindult a Földközi-tengerre. A brit védelmi minisztérium tájékoztatása szerint a rombolón mintegy 200 fős legénység szolgál, rakétarendszere pedig tíz másodperc alatt nyolc rakétát képes indítani. Tavaly a HMS Dragon lett az első brit hadihajó, amely megsemmisített egy szuperszonikus sebességgel haladó rakétát – egy Skócia partjainál tartott nemzetközi hadgyakorlat során.

Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom