Az iráni külügyminiszter szerint addig folytatják a támadásokat, amíg szükséges
Irán külügyminisztere kijelentette, hogy országa készen áll arra, hogy addig folytassa a rakétatámadásokat, amíg szükséges.
Miután Donald Trump nemrég kijelentette, hogy szerinte a háború hamarosan véget érhet, Abbász Aragcsi iráni külügyminiszter kizárta, hogy leüljenek tárgyalni az Egyesült Államokkal. Kijelentette, hogy Irán készen áll a rakétatámadások folytatására is.
Donald Trump a Miamiban tartott beszédében azt mondta, hogy az amerikai támadás megelőző csapás volt. Trump azt állította, hogy a legtöbb rakétaindító-bázist megsemmisítették, és Iránnak már csak nagyon kevés indítása van. Most a drónokat gyártó telepeket támadják az amerikaiak, és mivel minden információjuk megvan, ki fogják ezeket iktatni. „De amint végzünk, sokkal biztonságosabb világunk lesz, és elég gyorsan be is fogjuk fejezni” – mondta az elnök.
(Guardian, AFP)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom