Axios: Az amerikaiak fél éve nem kértek az ukránok drónelhárító fegyvereiből, most rájöttek, hogy mégis jól jönnének

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az amerikai Axios hírportál szerint Volodimir Zelenszkij ukrán elnök 2025. augusztusi fehér házi látogatása során felajánlotta az amerikai hadseregnek az ukránok drónelhárító technológiáját, melyet az orosz hadsereg által használt, iráni Sahed drónok ellen fejlesztettek ki. Az amerikaiak azonban nem kértek belőle, annak ellenére, hogy az ukrán küldöttség egy PowerPoint-prezentációt is bemutatott, hogy technológiájuk hogyan védhetné az amerikai erőket és szövetségeseiket egy közel-keleti háborúban.

Az iráni dróntámadások hatására aztán a múlt héten meggondolta magát a Trump-kormány, és a múlt héten mégis az ukránok segítségét kérte. Ukrajna többek között érzékelők és légvédelmi rendszerek mellett egy olcsó elfogó drónt is kifejlesztett a Sahed típusú drónok lelövésére. Az olcsó iráni drónok drága rakétákkal való lelövése több millió dollárjába kerül az amerikai hadseregnek, és nem is mindig sikerül. A háború során meghalt hét amerikai katona pont egy dróntámadás áldozata lett.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!