Álhírt posztolt az amerikai energiaügyi miniszter, kilengett az olajár

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Perceken belül 17 százalékot esett a brent típusú nyersolaj ára, miután Chris Wright amerikai energiaügyi miniszter arról posztolt az X közösségi oldalon, hogy az amerikai haditengerészet sikeresen átkísért egy tankerhajót a Hormuzi-szoroson. Az energiaügyi miniszter nem sokkal később törölte a posztot, majd a Fehér Ház szóvivője sajtótájékoztatón jelentette be, hogy a miniszter közlésével ellentétben nem történt ilyen akció. A brent olaj hordónkénti ára erre válaszul a 81,56 dolláros mélypontról egészen 91,80 dollárig szökött fel, és végül 89 dollár környékén stabilizálódott.

(CNBC, CNBC)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!