Sűrű sötét füstbe borult Teherán, fekete eső esik
Az éjjel olajlétesítményeket bombázott az izraeli és az amerikai légierő a városban és a környékén. Iráni tájékoztatás szerint négy nagy olajtárolót is lebombáztak, a lángok sűrű fekete füstbe borították a fővárost. A füsttel a légkörbe jutott olajrészecskék csapadékként kicsapódva fekete esővel áztatják Teheránt, írja a Times of Israel.
A CNN a hivatalos IRNA és a félhivatalos Fársz iráni hírügynökségekre hivatkozó jelentése szerint az éjszakai bombázás Teherán üzemanyag-ellátásában is fennakadásokat okoz. A támadások ötödik célpontja egy olajtermékeket elosztó központ volt. Mohamed Szadeh Motamedián, Teherán kormányzója arra kérte a város lakóit, hogy „menedzseljék üzemanyagfogyasztásukat”. Közben azt is állította, hogy „nincs üzemanyaghiány”, de azt is, hogy „folyamatban van a probléma megoldása”.
A Fársz jelentése szerint az olajlétesítményekben keletkezett tüzeket jelenleg képtelenség megfékezni. A Teheránhoz közeli Sahranban is találat ért egy olajtárolót, arról azt mondták, hogy „még nem sikerült eloltani a tüzet, de várakozásaink szerint ahogy csökken az üzemanyagmennyiség, a következő napokban a tüzet is el tudjuk oltani”.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom