Köze lehet a jelenlegi biztonsági helyzethez az Egyesült Államok oslói követségénél történt robbanásnak

Megerősítette a norvég rendőrség az Egyesült Államok oslói nagykövetségének védelmét, miután az éjjel robbanás történt az épület közelében. A robbanás a konzuli részlegnél történt, egy ajtó biztonsági üvege megrepedt. „Teljesen normális a történeteket a jelen biztonsági helyzet kontextusában értelmezni, vagyis hogy szándékosan az amerikai nagykövetséget célzó támadás volt” – értékelte a történteket Frode Larsen rendőrségi szóvivő a sajtótájékoztatóján. Az Egyesült Államok még nem kommentálta a történteket. (BBC)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom