Trump mérges a spanyol és a brit kormányra is

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Trump nemtetszését fejezte ki, hogy a spanyol kormány nem engedte meg az amerikai légierőnek, hogy spanyol bázisokat használjanak az Irán elleni műveletekhez. „Rendben van, nincs szükségünk a bázisaikra. Igazából akkor használjuk a bázisaikat, amikor akarjuk. Csak odarepülünk, és kész. Senki nem mondhatja meg nekünk, hogy ne használjuk [a bázisait]” – fogalmazott az amerikai elnök. Az USA válaszul minden kereskedelmi kapcsolatot meg fog szakítani Spanyolországgal, jelentette ki Trump.

Az amerikai elnök nem elégedett a brit kormány együttműködésével sem, miután Keir Starmer nem engedte meg az amerikaiaknak, hogy az Irán elleni támadásokhoz használják az Indiai-óceánon található Diego Garcia-i légibázisukat. „Nem egy Winston Churchill-lel van dolgunk” – szúrt oda a brit miniszterelnöknek.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!