Légicsapások sorozatát hajtotta végre Izrael a Hezbollah bejrúti központjai ellen
Az izraeli légierő röviddel ezelőtt légicsapások sorozatát hajtotta végre a Hezbollah katonai bázisai ellen Bejrútban, közölte az Izraeli Védelmi Erők.
Az IDF közleményében azt írta, a csapások fegyverraktárakat, parancsnoki központokat és a Hezbollah hírszerző részlegéhez tartozó műholdas kommunikációs berendezéseket értek.
„A Hezbollah terrorszervezet által terrorinfrastruktúraként használt kommunikációs pontokat csapás érte, amelyeket a szervezet terrorcselekmények végrehajtására, hírszerzési információk gyűjtésére és propagandacélokra is felhasznált” – közölte az IDF, miután a libanoni média arról számolt be, hogy a Hezbollah tulajdonában lévő Al-Manar tévécsatorna stúdióit vették célba.
A csapások előtt az IDF evakuálási figyelmeztetéseket adott ki, hogy minimalizálja a civil áldozatok számát.

Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom