Irán megtámadása óta először megnyitották a fő gázai határátkelőt
Izrael közölte, hogy Irán megtámadása óta először újra megnyitotta a Gázai övezet fő átkelőhelyét, ami kulcsfontosságú útvonal a háború sújtotta területre érkező humanitárius segélyek számára.
A gázai határátkelőket ellenőrző Cogat, az izraeli védelmi minisztérium szervezete szerint a Kerem Shalom lezárását a rakétatámadások veszélye indokolta, melynek kockázata egyaránt érintette az izraeli és a palesztin munkavállalókat.
Helyi források azt nyilatkozták a BBC-nek, hogy palesztin segélyszállító teherautók indultak kedd reggel Kerem Shalom felé, de még nem tértek vissza áruval. A Gáza és Egyiptom közötti Rafah-átkelőhely azonban továbbra is zárva van. A Cogat azt ígérte, hogy amint a biztonsági helyzet engedi, megnyitják az átkelőt.
Az ENSZ és a segélyszervezetek arra figyelmeztettek, hogy az átkelőhelyek lezárása miatt Gázában gyorsan fogynak az élelmiszer- és üzemanyag-készletek. A pánikszerű vásárlás miatt az árak az egekbe szöktek a helyi piacokon.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom